неділя, 20 листопада 2011 р.

Чому я проти Endomathasone.

Чому я проти Endomathasone.
Стоматологічний ринок заповнений різноманітними матеріалами і технологіями, в яких часто тяжко розібратись кваліфікованої допомоги.
В цьому блозі я хочу розказати про ендометазон, який користується великою популярністю в Україні, і не тільки, а й пострадянському просторі.
Що представляє з себе ендометазон: це цинк-оксид-евгенольний цемент з добавкою параформальдегіду і стероїдів. Тому параформальдегід мене і застережує. З огляду світової літеретури що можна довідатись про нього. Матеріал дуже токсичний in vitro та in vivo. Параформальдегід призводить до коагуляційного некрозу, який досягає максимума через 3 дні. Крім сильної цитотоксичності формальдегід відомий як мутаген і токож канцерогенний агент. Прямий контакт з нервом викликає парестезію. Найбільш відомий випадок зареєстрований в США: після пломбування нижнього корінного зуба виникла не проходяча парестезія мандибулярного нерва, в результаті судового позову суд присудив постраждалій 6 000 000 $.
З цього моменту ААЕ (американська  асоціація ендодонтів) докорінно  вивчили питання  цементів, які включають парафомальдегід і рекомендувала: ендодонтичні цементи включаючі параформальдегід, не повинні використовуватись, так як вони небезпечні.
На сьогоднішній день, якщо подивитись рецептурну складову ендометазону, який використовується у нас і аналогу з США можна побачити, що в другому матерілі параформальдегід вітсутній.
Другою причиною проти ендометазону, є його пастовидна косистенція  під час введення в канал. Що це означає? Це означає, що лікар  пломбуючи канал зуба спеціальним інструментом, не контролює цей процес. Його ( цемент) може бути замало, або забагато (виведено за верхівку кореня), що може призвести до парастезії чи некрозу.
Хочеться надіятись, що приведені факти переконають в необхідності відмовитись від застосування такого матеріалу.

Немає коментарів:

Дописати коментар