четвер, 4 жовтня 2012 р.

Чому зуб продовжує боліти, навіть після лікування каналів?

Це питання нам часто задають наші пацієнти, при цьому відверто дивуючись, - «Але ж мені цей зуб вже лікували і він мертвий»! Але думка, що «мертвий зуб» не може боліти, помилкове. Найчастіше, проблеми починаються саме після недоброякісного лікування каналів зуба.

У сучасній стоматології існує спеціалізований напрямок - «ендодонтія», який займається лікуванням кореневих каналів зубів, а вірніше, системи кореневих каналів. Справа в тому, що крім основних каналів, в зубах існують і безліч дрібних, другорядних (бічних) каналів. Завдання стоматолога - ендодонтиста полягає в тому, щоб очистити залишки пульпи (вмісту зуба) і інфекцію з системи кореневих каналів і після їх дезінфекції, щільно запломбувати гутаперчею. Якщо це зробити тільки в основному каналі, то інфекція залишиться в бічних і виходячи з зуба в навколишнє кістка, буде руйнувати її. В результаті цього, у кістки будуть утворюватися гранульоми, а при затягуванні повторного лікування, кісти. Це мішечки, які заповнені кістозної рідиною чи гноєм. Із за них зуби продовжують хворіти і більш того, при затягуванні повторного лікування, часто відбувається загострення, що приводить до періоститу (накопичення гною під окістям) або абсцесу (переміщенню та накопиченню гною в сусідні м'які тканини). Це значно ускладнює подальше лікування зубів і часто призводить до їх видалення.

Чому ж організм людини, зі своєю сильною імунною системою, не може справлятися з вогнищевою інфекцією? Справа в тому, що для знищення мікробів, через кров в цю область повинні доставлятися захисні клітини організму. Але цього не відбувається, тому що кровоносні судини зуба вже зруйновані мікробами. Більше того, мікроби використовують канали зуба, як надійний притулок від захисних клітин організму.

Саме з цього, необхідно створити доступ як до основного, так і до бічних каналів і очистити їх від інфекції. Наявні на сьогодні ручні інструменти можуть очистити тільки основний канал, але не бічні. А створити доступ до бічних каналів можна за допомогою сучасних, надгнучких машинних нікель-титанові інструментів. Використовуючи мікромотор і ці інструменти, можна обробити систему кореневих каналів на протязі 15-20 хвилин, на відміну від ручної обробки, яка займає більше однієї години. Це значно зменшує час знаходження пацієнта в кріслі у стоматолога і забезпечує високу надійність обробки системи каналів.

Але, не достатньо тільки гарної обробки каналів. Необхідно, так само якісно їх запломбувати. На сьогоднішній день, кращим матеріалом для пломбування каналів є гутаперча або Realseal. Є два способи пломбування каналів - гарячий і холодний. При пломбуванні холодної гутаперчею не завжди вдається запломбувати бічні канали. На відміну від холодної, гаряча гутаперча має підвищену плинність і проникає у всі бічні канали, щільно заповнюючи всі порожнини, де можуть сховатися мікроби.

З вищесказаного випливає, що систему кореневих каналів зубів необхідно пройти і запломбувати один раз, використовуючи сучасні матеріали і методики. Саме якісне лікування буде запорукою збереження Ваших зубів і надалі вбереже їх від серйозних захворювань.

Немає коментарів:

Дописати коментар