пʼятниця, 7 червня 2013 р.

Ціна на лікування каналів

Ціна на лікування каналівСкільки коштує лікування каналів в Україні?Що входить в ціну лікування зуба?У чому фінансова перевага більш якісного лікування?
Лікування каналів зубів в Україні коштує від 50 гривень до 5000 (або більше) гривень за зуб. Спробуємо розібратися, в чому ж різниця. Регіон, місце розташування, ремонт, рівень клініки, - мало впливають на результат вашого лікування, але від них сильно залежить вартість. Матеріали, інструменти, обладнання, знання лікаря - це вирішальні чинники в успіху лікування.

 
Тепер розберемо по пунктах вартість.Матеріали. Канал може пломбуватись радянським цементом (резорцин-формалін) вартість якого копійки, але і результат відповідний. Серед його головних недоліків - токсичний вплив на організм, складне «переліковування» і фарбування зубів. У деяких країнах цей матеріал і зовсім заборонений. Є інший варіант - наприклад, AH plus з гуттаперчей, ціною близько 500-700 гривень за упаковку (вистачає на десятки зубів), інертний і біосумісний матеріал. Мити канал від мікробів можна пару хвилин звичайної перекисом водню (не ефективним), а можна близько години як вимагають сучасні стандарти гіпохлоритом натрію і ЕДТА (більше розчину-менше інфекції).
Інструменти - канал розширюється тонкими інструментами схожими на голки. Якщо їх вчасно не змінювати, підвищується ризик зламати інструмент безпосередньо в каналі зуба. Новий інструмент теж може зламатися, але ймовірність нижче. Мінімальна ціна на набір ручних інструментів 40-70 гривень, а якщо у вас довгий, вигнутий корінь - потрібно кілька різних наборів. Якщо ж лікар працює машинними (швидше і вище якість) - то вони коштують від 200-450 гривень за набір, який може використовуватися одноразово. При переліковуванні кількість інструментів може зростати.
Обладнання - нові системи розробки, дезінфекції та пломбування каналів коштують дорого, - але вони ж і підвищують ймовірність успіху в лікуванні. Ви можете зайти в будь стоматологічний інтернет магазин і подивитися ціни на обладнання. Наприклад, мікроскоп для лікування каналів в середньому коштує 15000 євро, система для тривимірного 3D пломбування каналів теплим матеріалом близько 2000 євро і т.д. А це обладнання вже сучасний стандарт високої якості.
Навчання лікаря - для того щоб лікар володів сучасними методиками у своїй області, йому необхідно періодично відвідувати конференції, лекції та майстер-класи зарубіжних лекторів. На жаль, в Україні ще офіційно ніде не вчать таких фахівців як лікар ендодонтист. Ціна 2-х днів конференцій з ендодонтії близько 1300 гривень. Хороші курси - від 3000грн, а їх необхідно пройти десятки, перш ніж лікар отримає необхідний багаж знань.

 
Переваги більш якісного лікування.Якісне лікування коштує дорого, але надовго. У підсумку ви менше витратите грошей на додаткові «доліковування» зубів.Уявімо 2 варіанти сценарію лікування бічного верхнього зуба який захворів:1.Ви пішли в дешеву клініку, або державну поліклініку де за 100, 300 або 600 гривень видалили нерв. За статистикою в 50% випадків, лікар без збільшення не може знайти додатковий 4 канал верхнього бічного зуба. У наслідку, в половині випадків пацієнту доведеться переліковувати канали і знаходити 4-й. Якщо це не вдалося то необхідно додаткове хірургічне втручання, а якщо вже і воно не можливе (або виявилося не ефективним) - видалення зуба (від 100грн). Кращим варіантом відновлення відсутнього зуба найчастіше є імплантація, вартість якої разом з коронкою в середньому обходиться в 3-8-15 тис. грн (але тут теж багато нюансів). Якщо замість імплантатів робити «місток», то за компанію необхідно буде «обпиляти» і сусідні зуби, і заплатити від 1500 до 6000 грн за все це задоволення з білими зубами.2.Ви пішли в хорошу клініку, або до лікаря-Ендодонтиста. Лікування зуба вам обійшлося в 2000-5000 грн разом з коронкою або пломбою (рідше). Вас викличуть через 6 місяців на повторний огляд і зроблять рентген, щоб переконатися, що все добре і інфекції немає. Імовірність успіху при сучасному протоколі лікування з використанням збільшення - 90%, що набагато вище ніж у першому варіанті.
Як не крути, а відома приказка "Дешева рибка - погана юшка» тут, як не можна  до речі. Вибираючи клініку, послуги якої дешевше максимальних на ринку, обов'язково постраждає якість. Звичайно ж, не всі женуться за ідеальним якістю, багатьом куди важливіше поєднання ціна / якості. І коли лікар говорить пацієнту: «я зроблю дешевше і не гірше», треба розуміти що, швидше за все, у доктора своє уявлення про якість.
На жаль, більшість матеріалів виготовляються не в Україні, і собівартість хорошого лікування досить велика. На жаль, мільйони українців не в змозі заплатити за хороше медичне лікування. Але не варто забувати і те, що «Майбутні медицини - профілактика!», Як говорив Пирогов. Профілактика видалення зуба - хороше лікування каналів, профілактика лікування каналів - хороша пломба, а профілактика пломб - хороша гігієна і регулярні огляди.

Немає коментарів:

Дописати коментар