середа, 24 серпня 2011 р.

Чому мікростоматологія.

Добрий день. Мене звати Тарас Одинак, я є лікар-стоматолог кабінету мікростоматології.

Наука, а в тому числі і медицина, не стоїть на місці. Це стосується і стоматології, як одної із ланок медицини. Ще зовсім недавно, років 20 тому, ніхто не знав про фотополімерну пломбу, а в колах лікарів про це говорили, як про щось неземне. Пригадую, коли я був студентом 2 курсу Івано-Франківського медичного інституту (1990р.), викладач з терапевтичної стоматологіі проводив заняття матеріалознавства в стоматології і розповів, що крім звичайних пломбувальних матеріалів є ще матеріал, який твердіє за допомогою світла ( спеціальноі лампи). На сьогоднішній день ми бачимо, що фотополімерна пломба, це щось стандартне в лікуванні зубів.
Якось у Києві на конференції, присвяченій ендодонтичному лікуванню, відомий англійський лікар-ендодонтист Джуліан Вебер, читаючи лекцію, сказав:
«Наприклад, у вас є пацієнт в зубі якого ви не можете знайти ще один канал. А тут виявляється в даний час я є у вашому місті. Ви приходите до мене і кажете, щоб я допоміг знайти цей канал. Прийшовши, я попрошу  аби ви дали мені якесь збільшуюче обладнання, мікроскоп або збільшуючі лінзи, щоб я зміг знайти цей канал, і якщо у вас немає такого в кабінеті, тоді я так само не зможу це зробити.»
Сучасна стоматологія не може обійтись без збільшуючого обладнання. Будь це мікроскоп чи збільшуючі лінзи. І вона вимагає повсякденного використання такого обладнання.

Немає коментарів:

Дописати коментар